12:22 | شنبه 25 فروردين 1403
Research Analysis Debriefing Day

برچسب:

بورس

بورس آماده برای جهشی غیرواقعی!
نماد برتر - به نظر می رسد بازار سرمایه قرار است برای بار چندم به کمک بودجه دولت آماده و جیب دولتی ها را از جیب سهامداران پر کند و در این را حتی از شاخص سازی مجدد نیز دریغ نخواهد کرد.
معاملات متنوع فرآورده‌ها در بورس انرژی ایران
نماد برتر- بورس انرژی ایران امروز سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ میزبان عرضه ۲۰ هزار و ۳۳۳ تن انواع فرآورده‌های هیدروکربوری است.
۱۸۹۱؛ تاریخ تولد چهارمین بورس بزرگ دنیا
هنگ کنگ به عنوان یکی از مراکز مالی بین‌المللی با مزایای سرمایه‌گذاری گسترده محسوب می‌شود. بازار بورس در این جزیره به طور رسمی با شکل‌گیری انجمن کارگزاران سهام هنگ کنگ در سال ۱۸۹۱ راه‌اندازی شد و اکنون با ارزش بازار ۶.۴۸ تریلیون دلار، چهارمین بورس بزرگ دنیا به شمار می‌رود.
سودآوری شرکت‌ها تحت تأثیر ریسک‌های سیستماتیک
نماد برتر- دخالت‌ها و تصمیماتی چون عوارض مختلف، مالیات‌ها و یا برخی سیاست‌گذاری‌های دولت برای اقتصاد و در صنایع مختلف، به عنوان اصلی‌ترین ریسک‌ها، بازار سهام کشور را طی ماه‌های آینده تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.
سلام «سابیک» به بورس تهران
نماد برتر - امروز چهارشنبه مورخ 28 اردیبهشت ماه، تعداد 355 میلیون سهم معادل 12 درصد از سهام شرکت سیمان آبیک با نماد « سآبیک» به عنوان دومین عرضه اولیه قرن جدید در بورس تهران کشف قیمت شد.
تصمیم درست و جسورانه دولت سیزدهم در اصلاح ارز ترجیحی
اصلاح پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی اقدام بسیار درستی بود که دولت سیزدهم با همه مشکلات احتمالی تن به اجرای آن داد اما این موضوع باید مورد توجه باشد که این تصمیم تحت تاثیر تحرکات غیر کارشناسی شده قرار نگیرد که در اجرای آن اختلالی پیش نیاید.
عملکرد مرکز مالی بعد از ۵ سال: زیان انباشت صفر
نماد برتر- دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع عمومی فوق العاده مرکز مالی ایران برگزار شد.
ثبات در اقتصاد دروازه ورود سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه
نماد برتر- در صورتی که بتوان در حوزه بازر سرمایه به ثبات قیمت‌ها، کالاها و خدمات رسید به طور قطع سرمایه‌گذاران می‌توانند در حوزه‌های مربوط به بازار سرمایه وارد شده و در آن سرمایه‌گذاری کنند.
کمیته فقهی بورس از ظرفیت‌های خوب بازار سرمایه است
نماد برتر- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار یکی از ظرفیت‌های خوب بازار سرمایه را کمیته فقهی این سازمان دانست.
بازگشت نقدینگی به بورس با واریز سودهای‌ رسوب شده به حساب سهامداران
نماد برتر- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با واریز سودهای رسوب شده سال‌های قبل به حساب سهامداران، میزان قابل توجهی از مبالغ رسوب شده به طور مجدد به سمت بازار سهام سوق پیدا خواهد کرد.
پلتفرم مشترک ایران و سوریه؛ تسهیلگر مبادلات کالایی دو کشور
نماد برتر- همکاری‌های موجود بین بورس کالای ایران و سوریه به تسهیل مبادلات کالایی کشور و انجام نظام‌مند آن کمک می‌کند تا هم از نظر میزان ارزش مبادلات هم قیمت و کیفیت تاثیر مثبتی بین دو کشور بگذارد.
عرضه بیش از ۵۷ هزار تن انواع فرآورده‌های هیدروکربوری
نماد برتر- بورس انرژی ایران امروز میزبان عرضه ۵۷ هزار و یک تن فرآورده هیدروکربوری است.
سرمایه «تماوند» ۱۰۰ درصد افزایش می‌یابد
نماد برتر- هیئت مدیره شرکت تأمین سرمایه دماوند پیشنهاد افزایش سرمایه ۷ هزار میلیارد ریالی، معادل ۱۰۰ درصد سرمایه این شرکت را به مجمع عمومی فوق‌العاده پیشنهاد داد.
«وملی ایران» به سود رسید
نماد برتر- شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری ملی ایران در دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۱، فروشنده و خریدار سهام چند شرکت بورسی بود و از واگذاری‌های خود ۱۴۷ میلیارد و ۳۲۶ میلیون ریال سود کسب کرد.
خنثی‌سازی اهداف بورس کالا به اسم کنترل بازار
نماد برتر- عدم شفافیت، نوسانات قیمتی و ریسک‌های مختلف در بازارهای سنتی باعث شد بورس کالا ایجاد تا مشکلات مربوط به عدم شفافیت و نوسانات قیمتی مرتفع شود اما بعضاً به اسم کنترل بازار اهداف بورس کالا محقق نمی‌شود و زمینه ناکارآمدی سیستم مبادلات در کشور رقم می‌خورد.
صفحه قبل | صفحه بعد