14:34 | شنبه 20 خرداد 1402
Research Analysis Debriefing Day
رشد 26 هزار واحدی و سیگنال صعود

1400/04/02 13:22

چه خبر از بازار سرمایه:

رشد 26 هزار واحدی و سیگنال صعود

نماد برتر - در معاملات امروز دوم تیرماه ۱۴۰۰، شاخص با رشد ۲۶ هزار و ۹۴ واحدی به یک میلیون و ۲۱۳ هزار واحد رسید.

به گزارش نماد برتر، شاخص بورس اوراق و بهادار تهران، امروز نیز با رشد شتابانی همراه بود.


در معاملات امروز دوم تیرماه ۱۴۰۰، شاخص با رشد ۲۶ هزار و ۹۴ واحدی به یک میلیون و ۲۱۳ هزار واحد رسید و شاخص کل هم‌وزن نیز با رشد ۳ هزار و ۶۸۶ واحدی به رقم ۳۷۶ هزار و ۸۷۳ واحد افزایش یافت.


رشد ۲۶ هزار واحدی شاخص کلبر پایه این گزارش، ارزش معاملات امروز در حالی به ۶۷ هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال رسید که بیش از ۱۰ میلیارد و ۳۷۶ میلیون برگه در ۷۶۵ هزار و ۸۸۷ تعداد معامله بین سهامداران رد و بدل شد.


"فارس" با ۲۷۸۸ واحد، "فملی" با ۲۴۰۴ واحد، "کگل" با ۱۹۵۳ واحد، "فارس" با ۱۳۶۵ واحد، "کچاد" با ۱۲۲۳ واحد، "شستا" با ۱۲۰۹ واحد و "پارسان" با ۹۷۳ واحد سبزپوشان تاثیرگذار در شاخص بودند.


"خساپا"، "ومدیر"، "خودرو"، "شپنا"، "غکورش"، "فملی" و "خگستر" نماد‌های پرتراکنش امروز بازار بودند.


در بازار امروز ۱۳۶ نماد صف خرید و ۱۶۹ نماد صف فروش بودند.


لازم به ذکر است که ارزش نقدی معاملات امروز بورس تهران نیز بالغ بر ۵۲ هزار و ۸۱۲ میلیارد ریال شد.


از سوی دیگر باید اشاره داشت بیشترین ارزش معامله مربوط به نماد‌هایی همچون "پالایش"، "خساپا"، "فولاد"، "فملی"، "کمند"، "دارا یکم" و "پارند" بوده است.


بر اساس همین گزارش باید به سراغ لیست پُر حجم‌ها نیز سری زد تا مشخص شود که سهامداران بورس تهران، امروز به سراغ کدام سهم‌ها رفته‌اند.


در همین راستا بر اساس آمار‌های ارائه شده «خساپا با یک میلیارد و ۴۹۵ میلیون سهم»، «خودرو با ۹۱۹ میلیون سهم»، «خگستر با ۵۸۰ میلیون سهم»، «وتجارت با ۴۲۳ میلیون سهم»، «خپارس با ۳۸۵ میلیون سهم»، «وبملت با ۳۱۹ میلیون سهم» و «ونوین ۲ با ۳۰۰ میلیون سهم» در این لیست جای گرفته‌اند.