20:26 | پنجشنبه 26 فروردين 1400
Research Analysis Debriefing Day
سود 907 ریالی در جیبد «لوتوس» جا خوش کرد

1399/12/11 10:02

سود 907 ریالی در جیبد «لوتوس» جا خوش کرد

نماد برتر - نکته جالب در مورد درآمد‌های شناسایی‌شده این شرکت که البته در اکثر شرکت‌های تأمین سرمایه نیز به چشم می‌خورد سهم بالای درآمد‌های حاصل از سود بانکی و اوراق است.

به گزارش نماد برتر، در شرایطی که بخش عمده سود شناسایی‌شده اکثر شرکت‌های تأمین سرمایه در سال گذشته، درآمد‌های ناشی از سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها در اوراق با درآمد ثابت و یونیت صندوق‌ها و ...، بوده، شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان نیز از این قاعده مستثنا نبوده و از ۱۰.۰۸۱ میلیارد ریال درآمد این شرکت در سال مالی ۱۳۹۹ بیش از ۴.۳۷۸ میلیارد ریال حاصل از درآمد‌های ناشی از سود سرمایه‌گذاری بوده است.


نکته جالب در مورد درآمد‌های شناسایی‌شده این شرکت که البته در اکثر شرکت‌های تأمین سرمایه نیز به چشم می‌خورد سهم بالای درآمد‌های حاصل از سود بانکی و اوراق است.


جالب آنکه از مجموع کل درآمد‌های ۱۰.۰۸۱.۶۶۴ میلیارد ریالی شناسایی‌شده شرکت تأمین سرمایه لوتوس در سال مالی ۱۳۹۹ تنها در حدود ۲۴ میلیارد ریال مربوط به درآمد‌های حاصل از ارائه خدمات تخصصی نظیر خدمات مشاوره و مشاوره عرضه و پذیرش بوده که این موضوع نشان‌دهنده شناسایی درآمد‌های بادآورده از این شرکت‌ها به‌واسطه انحصار و سرمایه‌های بالایشان است.