18:02 | شنبه 4 بهمن 1399
Research Analysis Debriefing Day
پروژه دو میلیارد دلاری آمازون برای ساخت خانه‌های ارزان
نماد برتر- شرکت اینترنتی آمازون اعلام کرد دو میلیارد دلار برای ساخت خانه های با قیمت مناسب در مناطقی که سه هاب اشتغال بزرگ این شرکت در آمریکا را تشکیل می دهند، صرف خواهد کرد.
تولید کیت کرونا با کاهش امکان نتیجه‌گیری منفی کاذب
نماد برتر- محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان پارک فناوری پردیس، کیت شناسایی ویروس کرونای ۲ نشانگان تنفسی کرونا عرضه کرده اند که امکان تشخیص منفی کاذب در آن کاهش یافته است.
مراقب موبایل‌بانک‌های‌ جعلی باشید
نماد برتر- یکی از این برنامه‌های جعلی، موبایل بانک‌ها هستند که می‌توانند منجر به برداشت غیرمجاز از حساب کاربران شوند.
حق بیمه کرونا در اپلیکیشن شرکت بورسی فقط با ۵.۶ تا ۲۰ هزار تومان در ماه
نماد برتر- مدیرعامل شرکت بورسی آسان پرداخت گفت: حق بیمه کرونا در اپلیکیشن آپ ۵.۶ تا ۲۰ هزار تومان در ماه است که در سبدخانوار بسیاری از نقاط پایتخت فقط معادل دو نان سنگک یا یک کیلو مرغ تنظیم بازار است .
اعطای کمک‌هزینه طراحی صنعتی به دانش‌بنیان‌ها
نماد برتر- از سوی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری برای ارتقای بسته‌بندی و طراحی صنعتی محصولات دانش‌بنیان بسته حمایتی شامل ۵۰ درصد کمک‌هزینه طراحی صنعتی به شرکت‌ها اختصاص یافت.
درخواست ۳۲ گروه از بایدن برای طرد غول‌های فناوری
نماد برتر- ۳۲ گروه مدافع حقوق مصرف کننده، ضد انحصارطلبی، کارگری و گروه‌های مربوط در نامه ای به جو بایدن، از رییس جمهور منتخب آمریکا درخواست کردند با نفوذ شرکتهای بزرگ فناوری در دولتش مقابله کند.
خداحافظی سامسونگ با سری گران قیمت گلکسی نوت
نماد برتر- منابع آگاه خبر دادند شرکت سامسونگ الکترونیکس توقف عرضه مدلهای سری گلسی نوت در سال آینده را بررسی می کند که منعکس کننده کاهش تقاضا برای این گوشیهای گران قیمت در بحبوحه پاندمی ویروس کروناست.
نفت، گاز و پتروشیمی با دانش‌بنیان عجین شود
نماد برتر- رئیس کمیته دانش‌بنیان در انجمن نفت، گاز و پتروشیمی با تاکید بر اینکه شعار اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اقتصاد بدون نفت است، گفت: این در حالی است که نفت، گاز و پتروشیمی مزیت نسبی کشور ماست و باید با مقوله دانش بنیان عجین شود.
برگزاری رویدادی ملی در حوزه سرمایه‌گذاران در کسب‌وکارهای علوم شناختی
نماد برتر- رویداد ملی سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای حوزه علوم شناختی همزمان با هفته آگاهی از مغز به صورت برخط در تهران برگزار می‌شود.
حمله هکرهای کره شمالی به شرکت داروسازی استرازنکا
نماد برتر- هکرهای کره شمالی در هفته های اخیر تلاش کرده اند به سیستمهای شرکت داروسازی انگلیسی استرازنکا که اخیرا نتایج موفق آزمایش واکسن کووید ۱۹ را اعلام کرده است، رخنه کنند.