12:04 | شنبه 25 فروردين 1403
Research Analysis Debriefing Day

برچسب:

تصمیمات سیاسی

برگزاری نمایشگاه میلیاردی با کدام توجیه اقتصادی!
نماد برتر - در حالی که بازار سرمایه همچنان سرمایه مردم را می سوزاند؛ گویا بازی جدید وزارت اقتصاد و سازمان بورس با احساسات و شعور مردم در نمایشگاه بورس، بانک، بیمه؛ دنبال چیز دیگری است.
مالیات بر خانه های خالی؛ گرانی به همراه دارد!
نماد برتر - یک کارشناس بازار مسکن معتقد است که جریمه‌های مالیاتی برای واحدهای خالی از سکنه ممکن است در کوتاه مدت منجر به عرضه این واحدها و کنترل نسبی قیمتها شود اما در بلندمدت تاثیر منفی بر حوزه ساخت و ساز دارد و به رشد قیمتها منجر خواهد شد.
سایه دخالت‌های سیاسی از سر بورس برداشته می‌شود؟
نماد برتر- طی چند ماه گذشته ترازوی تاثیرگذاری دخالت‌های سیاسی خارج از بازار سرمایه بیشتر از عوامل اقتصادی درونی روی این بازار تاثیر گذاشت و ماجرا تا جایی پیش رفت که قالیباف اصل رفتن را بر ماندن ترجیح داده و وزیر اقتصاد نیز از به کارگیری تلاش‌هایی برای کم کردن این دخالت‌ها خبر داد.
انتقاد عضو شورای عالی بورس از عدم پند از رویدادها و نیاز مبرم بازار
نماد برتر- عضو شورای عالی بورس با اشاره به تبعات وعده کاهش قیمت ارز و انتقاد از پند نگرفتن از رویدادهای اقتصادی گفت: تنها راه نجات اقتصاد، رونق مجدد بورس در جهت جذب نقدینگی و کمک به تولید است.
تاکید وزیر کار بر انتصاب جوانان در پست‌های حساس و مدیریتی
پایگاه خبری راد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: انتصاب جوانان در پست‌های حساس و مدیریتی باید انجام شود.
چرا دلار گران شد؟
پایگاه خبری راد: قیمت دلار و یورو در هفته جاری روند صعودی را طی کرد. رئیس‌کل بانک مرکزی برخی مصوبات اقتصادی دولت را دلیل این موضوع می‌داند.
خوشبینانه در نظر گرفتن قیمت نفت در بودجه ۹۸
پایگاه خبری راد: سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت نفت در بودجه خیلی خوشبینانه در نظر گرفته شده است، گفت: بنده فکر می‌کنم ۵۴ دلار برای هر فروش هر بشکه نفت زیاد است.
چه کسی رهبری بازارهای مالی را در دست دارد؟
پایگاه خبری راد: به عقیده تحلیلگران، هدایت بازارهای مالی دیگر در دست بانک‌های مرکزی نیست و سیاستمداران این مهم را بر عهده گرفته‌اند.
انگلیس و اتحادیه اروپا به توافق بر سر بریگزیت نزدیک شدند
پایگاه خبری راد: مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در خصوص بریگزیت گفت توافق انگلیس و اتحادیه اروپا بر سر اتحادیه گمرکی می‌تواند جلوی اختلال بیشتر اقتصادی را بگیرد.
قیمت نفت بین ۷۰ تا ۸۰ دلار در نوسان می‌ماند
پایگاه خبری راد: بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس انتظار دارد قیمت نفت نفت در کوتاه مدت به دلیل ابهامات پیرامون اختلالات عرضه، در محدوده ۷۰ تا ۸۰ دلار در هر بشکه نوسان خواهد داشت.
بورس دست به گریبان نقدینگی
پایگاه خبری راد: بازار سهام در این روزها به کمبود نقدینگی دچار است، این موضوع ارتباط مستقیم به انتظارات بازیگران بازار سهام از آینده اقتصاد و تصمیمات سیاسی در سطح بین الملل دارد.
رویکرد بنیادین در برنامه‌ریزی و مدیریت منابع آب باید تغییر کند
پایگاه خبری راد- وزیر نیرو گفت: با توجه به ماهیت چند وجهی و چند جانبه آب، تغییر رویکرد بنیادین در برنامه‌ریزی و مدیریت منابع آب ضروری است.
توسعه نیافتگی ایرانی با ریشه‌هایی در هویت تاریخی
پایگاه خبری راد: یک پژوهشگر توسعه اقتصادی و سیاسی می‌گوید که در بحث توسعه نیافتگی و ریشه‌های آن باید به تاریخ و نهادهای هر کشوری توجه کرد. به این معنی که اگر امروز ما با بسیاری از مشکلات از جمله میل به دلالی در ایرانیان روبرو هستیم و یا صنایع‌مان رشد نکرده، ریشه در هویت تاریخی ما دارد.
صفحه قبل | صفحه بعد