22:21 | جمعه 30 مهر 1400
Research Analysis Debriefing Day
گروه خودرویی در صدر نشست

1400/06/28 17:30

با ۸۰ هزار معامله؛

گروه خودرویی در صدر نشست

در جریان معاملات امروز، (یکشنبه، بیستم و هشتم شهریور ماه) شاخص کل با کاهش ۲۹ هزار و ۷۴۱ واحدی به رقم یک میلیون و ۴۲۰ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با ۸ هزار و ۹۳۸ واحد کاهش، رقم ۴۳۱ هزار و ۲ واحد را به ثبت رساند.

به گزارش نماد برتر، برپایه معاملات دومین روز هفته، بیش از ۷ میلیارد و ۲۳۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۴ هزار و ۹۷ میلیارد ریال دادوستد شد.


شاخص بازار اول کاهش ۲۴ هزار و ۸۳۶ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش ۵۰ هزار و ۴۲۵ واحدی را تجربه کردند.


همچنین گروه خودرو با ۸۰ هزار و ۵۰۸ معامله به ارزش ۴ هزار و ۸۷۸ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۵۸ هزار و ۶۵۲ معامله به ارزش ۴ هزار و ۲۶۲ میلیارد ریال، گروه شیمیایی با ۷۱ هزار و ۹۱ معامله به ارزش ۳ هزار و ۷۶۲ میلیارد ریال، گروه فراورده های نفتی با ۳۷ هزار و ۸۵۱ معامله به ارزش ۳ هزار و ۲۶ میلیارد ریال و گروه بانک‌ها با ۲۹ هزار و ۳۵ معامله به ارزش ۲ هزار و ۴۲۳ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.


شرکت پارس فولاد سبزوار با ۱۵۸ واحد، گروه دارویی سبحان با ۷۰ واحد، بیمه البرز با ۶۵ واحد، شرکت آهنگری تراکتورسازی ایران با ۶۳ واحد و آریان کیمیا تک با ۵۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.


در مقابل، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۲ هزار و ۹۲۸ واحد، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با یک هزار و ۹۶۸ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با یک هزار و ۹۴۱ واحد، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با یک هزار و ۷۲۶ واحد و شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با یک هزار و ۷۱۷ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.