02:54 | يكشنبه 5 بهمن 1399
Research Analysis Debriefing Day
الزام دولت به پرداخت یارانه جدید ابلاغ شد/ فروش سهام۴۰ هزار میلیارد تومانی

1399/09/02 10:51

توسط رئیس مجلس به روحانی:

الزام دولت به پرداخت یارانه جدید ابلاغ شد/ فروش سهام۴۰ هزار میلیارد تومانی

نماد برتر- رئیس مجلس قانون الزام دولت به پرداخت یارانه جدید و مربوط کالاهای اساسی را به رییس جمهور ابلاغ کرد تا زمینه فروش سهام۴۰ هزار میلیارد تومانی فراهم شود .

به گزارش پایگاه خبری نماد برتر ، محمدباقر قالیباف در نشست نمایندگان میان دوره مجلس ، طی نامه‌ای به حسن روحانی دو قانون مصوب الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی و قانون تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی را به وی ابلاغ کرد.


 


بر اساس این گزارش، شورای نگهبان در جلسه چهارشنبه گذشته، مصوبه مجلس درباره الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی را تایید کرده بود.


 


طبق این مصوبه دولت باید تا پایان سال جاری اقدام به پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی خرید کالاهای اساسی به حدود ۶۰ میلیون نفر کند که شامل سه دهک اول از جمله افراد تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی، رزمندگان معسر و افراد با درآمد کمتر از حداقل حقوق و دستمزد و مبلغ ۶۰ هزار تومان هستند .


 


منابع این یارانه حدود ۴۰ هزار میلیارد تومانی هم قرار است از بازار سرمایه و تکلیف دولت در فروش ۱۸ هزار میلیارد تومان از باقی‌مانده سهام پالایشگاه ها ، ۱۲ هزار میلیارد تومان شرکت‌های صنعتی مانند ایران خودرو و سایپا ، ۷ هزار میلیارد تومان بانک‌ها و بیمه‌ها و ۲.۸ هزار میلیارد تومان وصول اقساط سهام دولت تامین شود .