18:40 | شنبه 4 بهمن 1399
Research Analysis Debriefing Day
افزایش میزان واردات سنگ آهن از هند
نماد برتر- چین به عنوان برترین تولیدکننده فولاد جهان در سال گذشته با کاهش سهم واردات سنگ آهن از استرالیا، واردات خود از هند را به شدت افزایش داده است.
افت آهنگ رشد اقتصادی اتحادیه اروپا
نماد برتر- فعایت‌های تجاری در منطقه یورو در حالی در ماه ژانویه به پایین‌ترین سطح ۲ ماهه رسید که محدودیت‌های قرنطینه‌ای جدیدی برای مقابله با گونه جدید کرونا به اقتصاد این منطقه فشار وارد کرد.
پنجره فرصت بازگشت آمریکا به برجام تا ابد باز نیست/ آخرین زمان لغو تحریم ها
نماد برتر- وزیر خارجه ایران با بیان اینکه پنجره فرصت آمریکا تا ابد باز نخواهد بود، گفت: گام نخست بایدن باید تلاش برای جبران از میراث خطرناک شکست حداکثری ترامپ باشد.
پژو ۲۰۷ پانوراما دارای استاندارد ECE اروپا است/ تست‌های ویژه برای سقف شیشه‌ای
نماد برتر- مدیر پروژه محصول ۲۰۷ پانوراما با اشاره به این‌که این خودرو آزمون‌های ایمنی مورد نیاز عبور کرده، گفت: بر اساس نتایج مثبت حاصل از تست‌ها و ارزیابی‌های به‌عمل آمده، پژو ۲۰۷ پانوراما موفق به کسب گواهینامه‌های استاندارد اروپایی (ECE) شده است.
اولین محموله واکسن کرونا در هفته‌های آینده وارد می‌شود/ آغاز واکسیناسیون
نماد برتر- رئیس جمهور گفت: دولت مصمم است ظرف هفته‌های آینده با ورود اولین محموله واکسن خریداری شده، عملیات واکسیناسیون را طبق جدول طراحی شده از جامعه هدف آغاز کند.
تولید تختال با ضخامت ۳۰۰ میلی‌متر در فولاد مبارکه
نماد برتر- معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه از تولید تختال با ضخامت ۳۰۰ میلی‌متری برای نخستین بار با هدف تأمین حداکثری محصولات مورد نیاز لوله‌های انتقال نفت و گاز خبر داد.
محصولات ایران خودرو و سایپا تا پایان سال گران نمی شود/تغییرات 6 ماهه یا یکساله
نماد برتر- رئیس شورای رقابت از عدم افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا تا پایان سال خبر داد و گفت: قیمت خودرو روند کاهشی دارد و نمی خواهیم با صدور مجوز افزایش قیمت باعث التهاب بازار شویم.
ترامپ و 9 مقام ارشد آمریکایی در فهرست تحریم ایران قرار گرفتند
نماد برتر- وزارت خارجه ایران، دونالد ترامپ، وزیر خارجه آمریکا و 8 مقام ارشد دیگر این کشور را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.
سود "فنوال" ۵۲۹ درصد افزایش یافت
نماد برتر- گروه کارخانه های تولیدی نورد آلمینیوم در دوره ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۹ (حسابرسی شده)، به ازای هر سهم خود یک هزار و ۷۵۵ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۲۷۹ اعلام شده بود، از افزایش ۵۲۹ درصدی در هر سهم حکایت دارد.
نرخ رسمی یورو و پوند افزایش یافت
نماد برتر- بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۱ ارز کاهش و ۲۲ ارز افزایش یافت و نرخ ۱۴ ارز نیز ثابت ماند.