06:17 | شنبه 21 تير 1399
Research Analysis Debriefing Day

برچسب:

خودرو وارداتی
کسی به سراغ خودروهای مانده در گمرک نرفت
نماد برتر- مجموعه‌ای بیش از ۱۲ هزار خودرو که طی سالهای اخیر وارد اما به هر دلیلی خروج آنها متوقف شده بود، در نهایت بعد از حواشی بسیار در سال گذشته تعیین تکلیف و در مرحله ترخیص قرار گرفت.
ترخیص ۳۵۰ خودرو دپو شده از گمرک
پایگاه خبری راد: آمار از این حکایت دارد که در فروردین‌ امسال حدود ۳۵۰ خودرو وارداتی دپو شده از گمرک ترخیص شده است.
تعیین تکلیف 13 هزار خودروی وارداتی دپو شده !
پایگاه خبری راد: وقتی با گمرکی‌ها صحبت می‌کنم از حضور مجددش در این مکان ابراز خوشحالی می‌کنند و می‌گویند حل مشکلاتمان به دست او ممکن است. همه‌شان معتقدند باوجدان است و برای مردم هر آنچه از دستش بربیاید دریغ نمی‌کند؛ علم این کار را به‌اندازه کافی دارد و اگر می‌گویند آقای دکتر قطعاً لایق است و دکتر بودن تنها عنوانی روی مدرکش نیست.
 تاکنون هیچ خودرویی از گمرکات ترخیص نشده است
پایگاه خبری راد: ارائه وعده هایی در خصوص ترخیص خودروهای متوقف در گمرک و عمل نکردن به وعده ها در وضعیت کنونی واردکنندگان، تکنیکی برای جلوگیری از فعالیت و از بین بردن و ریشه کنی واردکنندگان خودرو در کشور است.
تعیین هیات بازرسی ویژه برای رسیدگی به تخلفات ثبت سفارش و فروش خودرو
پایگاه خبری راد: با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت هیأت ویژه بازرسی برای رسیدگی به تخلفات ثبت سفارش خودرو وارداتی و همچنین نحوه فروش خودروهای داخلی تعیین شد.
مسئول آشفتگی بازار خودرو کیست؟
پایگاه خبری راد: انجمن واردکنندگان خودرو در خصوص اتفاقات اخیر بازار خودرو بیانیه ای با طرح این پرسش که "مسئولیت گرانی خودرو با کیست؟"، صادر کرد.
ایجاد ثبات در بازار خودرو با انحصار زدایی از واردات
پایگاه خبری راد: بعد از ابلاغیه‌های پی درپی دولت در خصوص واردات خودرو، دو موج تخلف در ثبت سفارش خودرو شکل گرفت و هم اکنون نیز با انحصاری شدن بازار دورنمای مشخصی برای ایجاد ثبات در این حوزه وجود ندارد.
خودرو از لیست کالاهای عمده وارداتی حذف شد
  پایگاه خبری راد: بررسی آمارهای تجارت خارجی کشور در فروردین ماه نشان می‌دهد، در حالی که خودرو کامل در فهرست 15 قلم کالای اصلی وارداتی دیده نمی‌شود اما بیش از 190 میلیون دلار قطعه خودرو به کشور وارد شده است.
واردکنندگان خودرو در محدودیت بسر می برند
پایگاه خبری راد: طی چهار سال گذشته بیشترین صدمه ممکن به واردکنندگان خودرو تحمیل شد بطوریکه هر ۱۵روز یک بحران را برای فعالان این صنف شاهد بودیم.
خودرو 38 درصد گران شد
پایگاه خبری راد: بازار خودروهای خارجی در شرایطی همچنان روزهایی آشفته و توام با بلاتکلیفی را سپری می‌کند که طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، مجموعه اتفاقات رخ داده طی سال‌جاری در پروسه واردات خودرو، سبب شده قیمت تمام شده برای مشتریان ۳۸ درصد افزایش پیدا کند.
هیاهوی نامه‌های تاریخ گذشته ادامه دارد
پایگاه خبری راد: طی یک ماه گذشته برخی از خبرگزاری‌های معتبر کشور از دو نامه گمرک ایران به گمرکات اجرایی و حوزه‌های نظارت در راستای ترخیص خودروها در گمرک مانده و همچنین «ممنوعیت ترخیص هر نوع خودرو با ثبت‌سفارش‌های تمدیدی از ۲۸ تیرماه به بعد» رونمایی کردند.
فروش خودرو وارداتی بدون کارت گارانتی تخلف است
پایگاه خبری راد: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان با بیان این که بر نحوه خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی نظارت می‌شود، تاکید کرد: فروش خودروی وارداتی بدون داشتن کارت گارانتی و وارانتی تخلف به‌شمار می‌رود.
نظرات غیر کارشناسی، آرامش بازارخودرو را برهم زد
پایگاه خبری راد:تیرماه امسال برای ساماندهی واردات خودرو و ضریب آن سامانه ثبت سفارش واردات خودرو بسته شد اما این حرکت هیچ تأثیری بر میزان واردات خودرو به کشور نداشت.
صفحه قبل | صفحه بعد