08:37 | چهارشنبه 31 شهريور 1400
Research Analysis Debriefing Day
پذیرش ۴ شرکت در بورس تهران/۵ شرکت درج نماد شدند

1400/05/11 15:35

معاون امور ناشران و اعضای شرکت بورس:

پذیرش ۴ شرکت در بورس تهران/۵ شرکت درج نماد شدند

معاون امور ناشران و اعضای شرکت بورس گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۴ شرکت در بورس تهران پذیرش، ۵ شرکت درج و ۷ شرکت عرضه شده ­اند.

به گزارش نماد برتر، مجید نوروزی، معاون امور ناشران و اعضای شرکت بورس درخصوص ظرفیت پذیرش شرکت‌ها تا پایان سال در بورس تهران اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۴ شرکت در بورس تهران پذیرش، ۵ شرکت درج و ۷ شرکت عرضه شده ­اند.


بیشتر بخوانید: رشد بورس با چاشنی دلار


وی افزود: شرکت­‌های مختلفی جهت عرضه اولیه سهام خود در حال تکمیل مدارک و مستندات مربوطه هستند. این شرکت­‌ها در صنایع متعددی از قبیل پتروشیمی، لیزینگ، آرایشی و بهداشتی، فولاد، تولید گوشت مرغ، سرمایه‌گذاری، سیمان، گروه مالی، تولید برق و ... فعالیت می‌کنند.


نوروزی ادامه داد: یکی از فعالیت ­های اصلی بورس اوراق بهادار تهران، پذیرش انواع اوراق بهادار بوده و سهام شرکت ­ها، اوراق بدهی و صندوق ­های سرمایه­ گذاری قابل معامله برخی از این اوراق هستند.


معاون امور ناشران و اعضای شرکت بورس خاطرنشان کرد: در راستای پذیرش سهام شرکت ­های جدید برنامه‌هایی در دستور کار مدیریت پذیرش و معاونت ناشران و اعضا قرار دارد. ارتباط مناسب و مؤثر با سازمان خصوصی­ سازی و حضور در جلسات این سازمان برای آماده ­سازی شرکت­‌های دولتی مشمول واگذاری به منظور پذیرش، درج و عرضه در بورس اوراق بهادار تهران، یکی از این برنامه‌ها است.


نوروزی گفت:انجام اقدامات لازم در راستای شناسایی آن دسته از شرکت­‌های واجد شرایط عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، به منظور پذیرش، درج و عرضه در بورس اوراق بهادار تهران، همچنین تهیه دستورالعمل رتبه­ بندی مشاوران پذیرش و پیگیری تصویب آن در هیات مدیره بورس تهران در راستای ارتقای کیفی فرایند پذیرش و شناسایی مشاوران برتر از دیگر برنامه‌های در دستور کار مدیریت پذیرش و معاونت ناشران و اعضای شرکت بورس است.