06:31 | سه شنبه 12 مرداد 1400
Research Analysis Debriefing Day
عضو شورای عالی بورس: خروج 150 هزار میلیارد تومان دروغ است!

1400/02/13 16:01

بی‌اعتمادی به ارکان بازار سرمایه

عضو شورای عالی بورس: خروج 150 هزار میلیارد تومان دروغ است!

نماد برتر - عضو شورای عالی بورس گفت: صندوق‌هایی که در بورس فعال هستند همه مجوز از سازمان بورس دارند و امکان سرمایه گذاری خارج از بورس را ندارند البته بعید می‌دانم ۱۵۰ هزار میلیاردتومان اعلام شده درست باشد.

به گزارش نماد برتر، سعید اسلامی بیدگلی درباره خروج ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از بورس توسط حقوقی‌ها و ورود آن به بازار رمز ارز اظهار کرد: صندوق‌هایی فعال در بازارسرمایه دارای مجوز از سازمان بورس بوده و امکان سرمایه‌گذاری خارج از بورس را ندارند و از سوی دیگر بعید می‌دانم رقم اعلام شده، صحیح باشد.


عضو شورای عالی بورس با تأکید بر اینکه خروج این حجم از نقدینگی از سوی حقوقی‌ها و سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارز غیرممکن است، افزود: آمار شفاف و دقیقی از حجم سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها از سرمایه‌گذاران ایرانی وجود ندارد و صرفاً آمارها نشات گرفته اعلام برخی آمارهای غیرواقعی از صرافی‌ها بوده اما؛ اطلاع دارم رقم سرمایه‌گذاری در حوزه رمز ارزها، بسیار عدد کوچکی است.


 


وی گفت: از طرف دیگر می‌توان اینگونه بیان کرد که اگر منظور خروج ۱۵۰ هزار میلیارد تومان، فروش سهام بوده، طبیعی است که حقوقی‌ها خریدوفروش انجام می‌دهند و در بازه‌های زمانی نیز با هماهنگی ارکان بازار حمایت‌هایی را از بازارسرمایه داشتند.


 


اسلامی بیدگلی بیان کرد: هرچند بسیاری از فعالان بازار معتقدند نباید از حمایت‌های قیمتی از سوی نهاد‌ها صورت بگیرد بلکه باید حمایت سیاستی باشد.


وی افزود: بخشی از سهامی که به فروش رفته به پرداخت حقوق و کسری بودجه اختصاص‌یافته است.


عضو شورای عالی بورس تأکید کرد: سازوکار پیگیری معاملات حقوقی‌ها وجود دارد و می‌توان بررسی کرد؛ اما باید در نظر داشت که هرگونه معامله و خریدوفروش تخلف نیست و نباید به بی‌اعتمادی دامن زد.