06:32 | سه شنبه 12 مرداد 1400
Research Analysis Debriefing Day
ریزشی که همچنان ادامه دارد

1400/02/11 14:03

چه خبر از بازار سرمایه:

ریزشی که همچنان ادامه دارد

نماد برتر - در معاملات امروز ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، شاخص با اُفت ۱۳ هزار و ۵۴۷ واحدی به یک میلیون و ۱۹۴ هزار واحد رسید.

به گزارش نماد برتر، شاخص بورس اوراق و بهادار تهران، امروز در نخستین روز معاملاتی هفته جدید برخلاف دو روز پایانی هفته گذشته با اُفت همراه بود


در معاملات امروز ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، شاخص با اُفت ۱۳ هزار و ۵۴۷ واحدی به یک میلیون و ۱۹۴ هزار واحد رسید، شاخص کل هم‌وزن نیز با کاهش ۱۶۰۷ واحدی به رقم ۴۲۵ هزار و ۶۶۴ واحد رسید.


بر پایه این گزارش، ارزش معاملات امروز درحالی به ۳۷ هزار و ۵۸۶ میلیارد ریال رسید که بیش از ۴ میلیارد و ۹۸۰ میلیون برگه در ۳۰۵ هزار و ۱۲۹ معامله بین سهامداران رد و بدل شد.


لازم به ذکر است که ارزش نقدی معاملات امروز بورس تهران نیز بالغ بر ۲۱ هزار و ۴۱۷ میلیارد ریال شد.


"فولاد" با ۱۸۲۸ واحد، "فملی" با ۱۴۴۹ واحد، "فارس" با ۱۱۴۷ واحد، "شستا" با ۹۹۳ واحد، "کچاد" با ۷۶۲ واحد و "تاپیکو" با ۵۹۰ واحد نماد‌های سرخ پوش تاثیرگذار در شاخص بودند.


""خبهمنخساپا"، "خودرو"، "وبملت"، "فملی"، "شستا" و "شپنا" نماد‌های پرتراکنش امروز بازار بودند.


در بازار امروز ۲۳ نماد صف خرید و ۴۲۹ نماد صف فروش بودند.


همچنین بیشترین حجم معاملات مربوط به نماد‌های "خبهمن"، "خودرو"، "خساپا"، "کمند"، "وبملت"، "وتجارت"و "خگستر" بود.


از سوی دیگر باید اشاره داشت بیشترین ارزش معامله مربوط به نماد‌هایی همچون "کمند"، "دارا یکم"، " پالایش"، "وپاسار ۲"، "صایپا ۱۱۲۲"، "وبملت" و "خودرو" بوده است.


بر اساس همین گزارش باید به سراغ لیست پُر حجم‌ها نیز سری زد تا مشخص شود که سهامداران بورس تهران، امروز به سراغ کدام سهم‌ها رفته‌اند.


در همین راستا بر اساس آمار‌های ارائه شده «خبهمن با ۷۵۸ میلیون سهم»، «خودرو با ۵۹۰ میلیون سهم»، «خساپا با ۵۱۵ میلیون سهم»، «کمند با ۳۶۰ میلیون سهم»، «وبملت با ۲۸۲ میلیون سهم»، «وتجارت با ۲۴۸ میلیون سهم» و «خگستر با ۱۴۷ میلیون سهم» در این لیست جای گرفته‌اند.