07:37 | يكشنبه 28 دي 1399
Research Analysis Debriefing Day
 قیمت طلا سقوط کرد

1399/10/18 11:56

در روزگرانی جهانی دلار؛

قیمت طلا سقوط کرد

نماد برتر - در حالی که در روزهای گذشته قیمت جهانی دلار افزایش چشمگیری پیدا کرد، قیمت جهانی طلا در سراشیبی سقوط قرار گرفته است.

به گزارش نماد برتر، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۹۱۶ دلار و ۷۷ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته بیش از ۱.۵ درصد سقوط کرده بود.


 


در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد کاهش، به ۱۹۱۸ دلار و ۴۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه ۴۵ دلار و ۸۰ سنت معادل ۲.۳ درصد کاهش یافته و در ۱۹۰۸ دلار و ۶۰ سنت بسته شده بود.


 


بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا که روز چهارشنبه برای نخستین بار از مارس بیش از یک درصد صعود کرده بود، رشد خود را حفظ کرد و جذابیت سرمایه گذاری در طلا که دارایی بدون بازدهی است را کاهش داد.


 


با این حال پیروزی دموکراتها در انتخابات سنای جورجیا راه را برای تصویب تدابیر محرک مالی بیشتر در دوران بایدن هموار می کند و این موضوع کاهش قیمت طلا را محدود کرد.


 


حمله حامیان ترامپ به کنگره آمریکا به منظور لغو شکست وی در انتخابات، باعث شد نگرانیهایی موقتا برانگیخته شوند.


 


نقش کرونا در بازار آمریکا 


بر اساس گزارش رویترز، انتشار جزییات نشست دسامبر بانک مرکزی آمریکا نشان داد سیاستگذاران آمریکایی در تصمیم ماه گذشته برای عدم تغییر برنامه خرید اوراق قرضه تقریبا نظر واحدی داشتند.


 


در این بین، آمریکاییهای بیشتری به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ نسبت به شروع همه گیری بستری شدند و شمار موارد ابتلا از مرز ۲۱ میلیون نفر گذشت.


 


در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری یک درصد سقوط کرد و به ۲۷ دلار و سه سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۹ درصد ریزش کرد و در ۱۰۹۱ دلار و ۷۵ سنت ایستاد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۲۴۴۱ دلار و ۱۸ سنت معامله شد.