04:30 | سه شنبه 12 مرداد 1400
Research Analysis Debriefing Day
احتیاط در بازار ارز /تقاضا در بازار سکه تحریک شد
دلار در شروع این هفته رقم‌هایی را ثبت کرد که از فروردین تجربه نکرده بود، اما رفتار محتاطانه فعالان بازار و عرضه در بازار متشکل شرایط لازم برای افت قیمت دلار به سطوح قبلی را فراهم کرده است.
تهدیدی جدی برای کریپتو در ایالات متحده
دولت ایالات متحده با پیشنهاد لایحه جدیدی قصد دارد بخشی از هزینه توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل و شبکه برق‌رسانی این کشور را با اعمال مالیات بر بخش ارز‌های دیجیتال تأمین کند؛ موضوعی که می‌تواند کل صنعت کریپتو را تحت تأثیر قرار دهد.
نرخ همه ارزها ثابت ماند
بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ تمام ارزها بدون تغییر باقی ماند.
قیمت سکه و دلار شارژ شد /درهم صعود کرد
دلار تحت تاثیر اخبار به مرز 25 هزار و 800 تومان نزدیک شد. سکه از مرز 11 میلیون و 200 هزار تومان عبور کرد و بالای 11 میلیون و 500 هزار تومان قرار گرفت، رشد قیمت‌ها تحت تاثیر اخبار و اظهارنظرها رخ داد.
اتریوم از بیت کوین پیشی می گیرد؟
برخی از کارشناسان بازار رمزارزها پیش‌بینی کرده‌اند از آنجا که اتریوم در درازمدت افزایش ارزش قابل توجهی را تجربه خواهد کرد، این سکه به رشد خود همچنان ادامه می‌دهد.
بهای ۱۳ ارز کاهش یافت/ افزایش نرخ ۲۰ ارز
بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن بهای ۱۳ ارز نسبت به روز گذشته کاهش و نرخ ۲۰ ارز افزایش یافت؛ همچنین نرخ ۱۳ ارز ثابت ماند.
بیش از ۷.۲ میلیون گواهی سپرده کالایی دادوستد شد
بورس کالای ایران شاهد ۷ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۷۸۴ گواهی سپرده کالایی در تیر ۱۴۰۰ بود.
آزادسازی سهام عدالت؛ فعلا تصمیمی نداریم
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تا زمانی که طراحی‌های لازم برای عدم تاثیر منفی این اقدامات بر بازار به پایان نرسد هیچ تصمیمی برای آزادسازی ۴۰ درصد باقیمانده سهام عدالت اتخاذ نمی‌شود، اما بعد از طراحی ابزار‌های لازم، این اقدام به تدریج به مرحله اجرا خواهد رسید.
رشد 100 درصدی قیمت مسکن /رکوردهای بی سابقه در دهه 90
روند رشد قیمت مسکن از ابتدای دهه 90 تا کنون نشان میدهد رشد سالانه قیمت در پاییز امسال در ده سال گذشته بی سابقه بوده است. این رشد در متوسط قیمت خرید و فروش مسکن در کشور بیش از اجاره به چشم می خورد
انتقاد از پاداش بزرگترین بانک بورس که در عرض ۱۵ ثانیه ۵۰۰ میلیون تومانی شد !
نماینده مجلس از پاداش ۴۰۰ میلیون تومانی هیات مدیره بزرگترین بانک بورسی که طی ۱۵ ثانیه به ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافت ، انتقاد کرد و خواهان رسیدگی به این رویداد بانک تجارت شد.