06:51 | شنبه 21 تير 1399
Research Analysis Debriefing Day

برچسب:

یورو
جهش جهانی دلار
نماد برتر- ارزش دلار در معاملات خارجی به طرز محسوسی افزایش یافت.
ریزش گسترده شاخص‌های بورسی جهان
نماد برتر- بیشتر شاخصهای مهم بورسی جهان در معاملات امروز کاهشی بودند.
موانع داخلی‌سازی تجهیزات صنعتی
نماد برتر- عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت ایران عدم تخصیص ارز و برخی محدودیت‌های غیرکارشناسی در ثبت سفارش قطعات و مواد اولیه را از جمله موانع داخلی سازی تجهیزات صنعتی عنوان کرد.
افزایش قیمت مسکن در کشورهای اروپایی
نماد برتر- قیمت مسکن در کشورهای اروپایی حدود پنج درصد افزایش داشته است.
گوشی ۳۰۰ یورویی همین حالا هم وارد نمی‌شود
نماد برتر- درحالی که خبر لغو ممنوعیت واردات به ارزش بالای ۳۰۰ یورو منتشر شد، به گفته رئیس کمیسیون تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل، این گوشی‌ها از ابتدای امسال هم از بانک مرکزی تخصیص ارز نگرفتند و تمامی کالاهای با ارزش بالای ۳۰۰ یوروی وارداتی در این مدت، به‌صورت غیررسمی وارد شده است.
موبایل نخرید، ارزان می‌شود
نماد برتر- رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری و تلفن همراه و لوازم جانبی گفت که با توجه به لغو ممنوعیت واردات تلفن همراه با ارزش بالای ۳۰۰ یورو دلیلی برای افزایش قیمت موبایل وجود ندارد و قیمت‌ها باید به حالت قبل برگردد، بنابراین بهتر است شهروندان برای خرید موبایل عجله نکنند.
طلا در چند قدمی مرز ۱۸۰۰ دلار ایستاد
نماد برتر- قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به افزایش موارد بیماری کووید ۱۹ و امیدها به اقدامات محرک مالی بیشتر بانک مرکزی آمریکا، نزدیک به بالاترین رکورد خود در هشت سال اخیر ایستاد.
دلار بالا رفت
نماد برتر- ارزش دلار به جز پوند در مقابل تمامی ارزهای مهم دیگر جهانی بالا رفت.
روز قرمز بورس‌های جهان
نماد برتر- بیشتر شاخص‌های بورسی مهم جهانی قرمزپوش شدند.
عرضه نیم میلیارد دلاری در سامانه نیما
نماد برتر- جریان معاملات ارزی بین صرافان طی سه روز اول هفته، از این حکایت داردب که حدود ۵۰۰ میلیون دلار با میانگین نرخ حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان در سامانه نیما عرضه و معامله شده است.
دلار 2020 ریال ارزان شد +جدول
نماد برتر- امروز قیمت دلارو یورو بر خلاف دیگر ارزها با رند نزولی کار خود را آغاز کردند.
سرمایه‌گذاران کدام بازار بیشترین سود را بردند؟
نماد برتر- اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود به مقایسه وضعیت بازارهای اصلی اقتصادی در ایران در دو ماهه ابتدایی سال جاری و مدت مشابه سال قبل پرداخته است.
خودروهای برقی عامل رونق قیمت فلزات
نماد برتر- ابرهای تیره ای که بازار فلزات مورد استفاده در نسل آینده خودروها را فراگرفته بود، در حال کنار رفتن هستند.
ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو منتفی شد
نماد برتر- امروز در کمیته مشترک میان بانک مرکزی و وزارتخانه‌های صمت و ارتباطات و فناوری اطلاعات موضوع اعمال ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو منتفی شد.
ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو به گمرکات ابلاغ نشده است
نماد برتر- مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با بیان اینکه اداره کل مقررات صادرات و واردات، هنوز هیچ ابلاغیه‌ای به گمرکات سراسر کشور مبنی بر اعمال ممنوعیت واردات گوشی تلفن همراه به ارزش بالای ۳۰۰ یورو نداشته است، گفت: منتظر اعلام نظر نهایی کمیته مشترک میان بانک مرکزی و وزارتخانه‌های صمت و ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم.
صفحه قبل | صفحه بعد