06:46 | شنبه 29 شهريور 1399
Research Analysis Debriefing Day
چاپ

1399/06/11

پذیرش آگهی 5
لاوروف: غرب اظهارات غیراخلاقی درباره بلاروس می‌گوید

لاوروف: غرب اظهارات غیراخلاقی درباره بلاروس می‌گوید

نماد برتر- وزیر خارجه روسیه امروز (سه شنبه) گفت، سیاستمداران غربی اظهاراتی غیراخلاقی درباره بلاروس مطرح می‌کنند.

به گزارش نماد برتر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت: به اظهارات مطرح شده از سوی ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، نمایندگان اتحادیه اروپا، رهبران غربی از جانب سازمان امنیت و همکاری اروپا نگاهی بیندازید. اینها فاقد مشخصه‌های ابتدایی دیپلماتیک هستند. این‌ها از نقطه نظر انسانی و دیپلماتیک غیراخلاقی هستند.

وی ادامه داد: ما می‌دانیم که این برای شورای امنیت سازمان ملل بسیار مهم است که به پایبندی‌اش به قوانین این نهاد ادامه دهد و هر چه سریعتر نشستی را برگزار کند که ابتکار عملی از سوی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه محسوب می‌شود تا در این نشست تمامی دیدگاه‌های پنج کشور عضو برای بهبود امنیت جهانی مورد بحث قرار گیرد.

وزیر خارجه روسیه همچنین به مساله مسمومیت الکسی ناوالنی، مخالف دولت مسکو نیز اشاره کرد و گفت: روسیه به اشتباه به عدم انجام تحقیقات درباره این فرد متهم شده است. ما متهم شده‌ایم که درباره این پرونده تحقیقاتی انجام نمی‌دهیم اما این حقیقت ندارد.

لاوروف گفت: وزارت کشور یک تحقیقات اولیه درباره این پرونده انجام داد تا مشخص شود که چه اتفاقی برای ناوالنی افتاده است البته هنوز نتیجه تحقیقات حاضر نشده و پزشکان آلمانی نیز نمی‌توانند اطلاعات مرتبط را به ما بدهند.

پذیرش آگهی 5