19:36 | دوشنبه 13 مرداد 1399
Research Analysis Debriefing Day
چاپ

1399/05/06

پذیرش آگهی 5
مهلت ثبت نام وام کرونا تمام شد

مهلت ثبت نام وام کرونا تمام شد

نماد برتر- مهلت ثبت نام وام کرونا که پیش از این تا ۵ مرداد تمدید شده بود، پایان یافت هرچند که به دلیل بروز مشکلاتی که برای ثبت نام برخی از متقاضیان ایجاد شده احتمال تمدید مهلت ثبت نام وجود دارد.

به گزارش نماد برتر، براساس مصوبه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، مهلت ثبت نام برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا تا پنجم مرداد ماه تمدید شد و متقاضیان تا پایان روز گذشته فرصت داشتند به سامانه کارا مراجعه و درخواست وام خود را به ثبت برسانند.

پیش از این وزارت کار به دلیل تاخیر در فرآیند اجرای پرداخت تسهیلات کرونا و وجود برخی مشکلات در روند ارسال پیامک و کندی ثبت نام متقاضیان، درخواست تمدید مهلت ثبت‌نام و پرداخت وام را به کارگروه اقتصادی کرونا ارائه کرده بود که این زمان روز گذشته به پایان رسید اما با توجه به مشکلاتی که در روند ثبت نام متقاضیان وجود داشته احتمال تمدید زمان ثبت نام وجود دارد.

بر اساس مصوبه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، برای دریافت تسهیلات کرونا از بانک‌ها در سقف مبالغی که نیاز به معرفی ضامن کارمند باشد، رسمی بودن ضامن کارمند الزامی نیست.

پرداخت تسهیلات حمایتی به شاغلین کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و فعالان اقتصادی ۱۴ رسته منتخب از ۱۳ خرداد ماه آغاز شده است.

 مطابق آخرین آمارها، تاکنون ۴۰۷ هزار واحد در سامانه کارا به نشانی rhttps://kara.mcls.gov.irثبت نام کرده و بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات حمایتی کرونا پرداخت شده است.

پذیرش آگهی 5