19:33 | دوشنبه 13 مرداد 1399
Research Analysis Debriefing Day
چاپ

1396/10/02

آقای دکتر؛وجه اشتراک من و شما در آزادیست اما!

یادداشت//
پایگاه خبری راد: قبل از هر چیزی باید اعلام کنم مطالب مختلفی در مورد چای نگاشتم. به هیچ وجه هدفم خدای ناکرده تخریب یا تحت فشار قرار دادن شخصی نیست همه ما در این کشور زندگی می کنیم و بدیهی است هرکس باید وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد فی المثل من رسانه که زبان مردم هستم حق دارم از مسئولین سوال بپرسم که بی شک هدف نقد ٬تحلیل ٬بررسی و کمک در تصمیم سازی می باشد.
جناب دکتر آزادی رئیس پژوهشکده چای ،من فرزند چایم ،فرزند صفا و صمیمیت که هر جا محفلی ،جشنی، جلسه ای ،آشتی هست چای هم هست.
من صفا و صمیمیت را محبت را کدخدا منشی را در هر محفلی که چای حضور دارد دیده ام و می دانم که چه اکسیریست این چای ! این اکسیر عشق را نه تنها من که همه چایکاران خوب می شناسند.
اما چندسوال از حضرتعالی می پرسم. لطفا بفرمایید دلایل عدم دعوت رسانه های منتقد و مجموعه همای گیلان _که هم ازحیث کثرت رسانه و هم از نظر تجربه یکی از رسانه های برتر لاهیجان می باشد_چیست؟
لطفا بفرمایید سوالات ما هجمه است یا حرف دل مردم؟
اهداف پژوهشکده مطالعه و تحقیق به منظور توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در بخش کشاورزیست و همچنین اهداف دیگرآن آموزش کارکنان ،شناخت نیازها و آفات کشاورزی می باشد. فقط بفرمایید به کدام یک از این دو هدف جامه عمل پوشانده اید؟ به بقیه اهداف کاری ندارم.
شما در نشست با خبرنگاران از عدم اطلاع رسانی و اقدامات این پژوهشکده صحبت کرده اید اما از بی اطلاعی و نا کارآمدی خود پژوهشکده صحبت به میان نیاوردید که شرح این بی تحقیقاتی در ماجرای کاشت نهال سه سال در کنار مقبره کاشف السلطنه در این سایت گذشت.
جناب دکتر شما از افزایش ارزش افزوده چای و معرفی محصولات جدید گفتید اما از تنزل جایگاه چای سخنی در میان نیاوردید.
اقای دکتر به من حق می دهید که عنوان کنم متولیان چای مقصران اصلی معضلات چای هستند؟
اقای دکتر در تحقیقات آن سازمان نیامده است که چرا روستاهای ما امروز به جایگاه سالمندان تبدیل شده اند و چرا جوانان تمایلی به ادامه فعالیت در این صنعت ندارند.
اقای دکتر در تحقیقات شما نیامده است چای کی به موزه می رود.
اقای دکترحرف های شما در مورد دستاورد چای دلم را به درد اورد اگر دکتر نوبخت _ این سرمایه گیلان_ نبود٬ کشاورزان ما هنوز مطالبات خود را دریافت نکرده بودند که البته این کار ربطی به سازمان شما ندارد اما ریشه در کار تحقیقات شما که دلایل عدم گرایش مردم به این صنعت و از بین رفتن چای است دارد. اگر به یاد می آوردید که کشاورزان چه شان و جایگاهی داشتند ٬ هم رسانه های منتقد عملکرد چای را دعوت می کرد و هم از بی اطلاعی دیگران حرفی به میان نمی آوردید‌.

علی علی پور نیاول مدیر مسئول سایت همای خبر و هفته نامه همای گیلان