08:04 | شنبه 10 آبان 1399
Research Analysis Debriefing Day
تحلیل عسکری مارانی از اتفاقات اخیر بورس و تکرار اشتباهات/ شروط صعود بازار
نماد برتر- کارشناس ارشد بازار سرمایه تحلیلی از اتفاقات اخیر بورس و عواملی که در وضعیت فعلی بازار نقش داشته‌اند به همراه شروط صعود بازار را ارائه کرد.
۳۹ مدیر متخلف بورسی و فرابورسی به سلب صلاحیت و جریمه نقدی محکوم شدند
نماد برتر- مدیر پیگیری تخلفات سازمان بورس از سلب صلاحیت و پرداخت جریمه نقدی ۳۹ نفر از مدیران متخلف و در بررسی ۱۰ پرونده تخلف برای ۸ پرونده رأی انضباطی صادر شد.
وال استریت بالاخره سبز شد
نماد برتر- پس از سه افت متوالی سرانجام بورس آمریکا صعودی شد.
تحقق بند ۱۹ اقتصاد مقاومتی با عرضه کل املاک وزارت دفاع در بورس کالا
نماد برتر- مدیریت پذیرش و بازاریابی بورس کالای ایران هفته گذشته از تصویب پذیرش یک قطعه زمین متعلق به سازمان تعاونی مصرف کادر نیروهای مسلح اتکا که عرضه کننده آن وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است، خبر داد که در همین زمینه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، برقراری صحت و سلامت معاملات و مبارزه با فساد احتمالی در روند فروش املاک را اصلی ترین عامل ورود املاک وزارت دفاع به بورس کالا عنوان کرد.
یک هفته با بورس کالا
نماد برتر- طی هفته گذشته رویدادها و اظهارنظرهای مختلفی پیرامون بورس کالای ایران صورت گرفت که مهم ترین آن ها به موضوعاتی همچون پذیرش املاک وزارت دفاع در بورس کالا و نیز قیمت گذاری دستوری فولاد اختصاص داشت.
بازار ارز، سکه و خودرو از ارکان سرمایه‌ای اقتصاد نیست / باید نقدینگی به سمت بازار سرمایه هدایت شود
نماد برتر- کاهش جذابیت بازارهای موازی، رفع خلاء های قانونی، حمایت از بنگاه‌های اقتصادی پذیرفته شده در بورس از جمله اقدامات موردنیاز برای رونق، توسعه بازار سرمایه و جلب اعتماد سرمایه‌گذاران به این بازار است.
تمهیدات مجلس برای حفاظت از حقوق حقیقی ها + معرفی چند متخلف
نماد برتر- عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس از تمهیدات برای حفاظت از حقوق سهامداران حقیقی و معرفی چند شرکت حقوقی دارای تخلف به سازمان بورس و ارسال اخطاریه خبر داد.
کف سقوط بورس کجاست؟
نماد برتر- دامنه کاهش های پی در پی شاخص کل بورس به هفته جاری نیز کشیده شد و بازار سرمایه در آخرین روز کاری، بعد از مدت ها به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد عقب گرد کرد، اتفاقی که برای بسیاری از تحلیلگران قابل پیش بینی نبود و بسیاری از کارشناسان هم درمورد اینکه این کاهش تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد هیچ تحلیلی ندارند.
شرط تامین نیاز ورق و اسلب نوردکاران توسط سه فولادساز بورسی
نماد برتر- مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: سه فولادساز بورسی می‌توانند نیاز نوردکاران به ورق و اسلب را تامین کنند و در مقابل نوردکاران نیز باید متعهد شوند محصولات تولیدی را در بورس عرضه کنند.
استراتژی ورود و خروج پله ای، اصل مهم سرمایه گذاری در بورس/ ارزش ذاتی نمادهای بانکی بالاتر از ارزش بازار آنها است
نماد برتر- مدیرعامل بانک صادرات ایران: "با تجربه ۳۰ سال حضور در بازار مالی کشور می خواهم یک پیام ویژه به سرمایه گذاران و سهامداران فعال در بازار سرمایه بدهم. طی ۳۰ سال گذشته بازدهی بازار سرمایه کشور در بازه های ۵ ساله، ۲ ساله یا ۲۰ ماهه هرگز کمتر از بازدهی ارز، خودرو، سکه طلا و مسکن نبوده و ممکن است گاهی در یک بازه چند ماهه بازدهی دلار یا سایر بازار ها از شاخص بورس پیشی بگیرد، اما بعد از ۲ سال بازدهی بورس قطعا کمتر از دلار، سکه و طلا نخواهد بود."