07:58 | شنبه 10 آبان 1399
Research Analysis Debriefing Day
سرمایه نظارتی بانک ملت۲۴۰درصد افزایش یافت / چند اثر مثبت
نماد برتر- مدیرعامل بانک ملت از تأیید افزایش سرمایه نظارتی این بانک به میزان ۲۴۰ درصد از سوی بانک مرکزی خبر داد و گفت: با این افزایش، دست بانک در اعطای وام و تعهدات کلان بازتر خواهد بود.
"کچاد" در مزایده بانک بورسی درهم امارات را بالاتر از قیمت به فروش رساند
نماد برتر- چادرملو در مزایده ایی، درهم امارات در سامانه نیما را ۱۴.۹ درصد بالاتر از قیمت میانگین موزون به بانک خاورمیانه فروخت که اثر مثبت آن در صورت های مالی پایان ماه مشاهده خواهد شد.
ورود مردم به بورس به سود سیستم بانکی است
نماد برتر- رییس هیات مدیره تعاونی تولید کنندگان محصولات غذایی کشور ادامه داد: لازمه حضور شرکت‌ها در بورس شفاف بودن فعالیت‌های آنهاست و از این طریق می‌توانند بخشی از نقدینگی موردنیاز خود را تأمین کنند. ورود مردم به بورس به سود سیستم بانکی است زیرا شرکت‌ها نقدینگی خود را به‌عنوان حساب‌جاری وارد بانک‌ها می‌کنند.
سود تازه وارد بورس 860 درصد رشد کرد
نماد برتر - بازار سرمایه در مدت اخیر کام بسیاری از شرکت ها را شیرین کرده و «وپویا» نیز سوار بر موج بورس شده است.
نرخ رسمی ۲۹ ارز افزایش یافت
نماد برتر- بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۹ ارز افزایش و ۷ واحد پولی کاهش یافت. نرخ ۱۱ ارز دیگر نیز ثابت بود.
خوش بینی همتی به اثر سه عامل در گشایش‌های ارزی/ دو درخواست از بانک ها
نماد برتر- رئیس کل بانک مرکزی با اعلام خوش بینی به اثر سه عامل در گشایش‌های ارزی جدید ، دو درخواست از بانک ها را مطرح کرد.
۵ تکلیف بانک مرکزی برای برگزاری مجمع بانک پرحاشیه سرمایه
نماد برتر- بانک مرکزی با برگزاری مجمع سالانه بانک سرمایه برای تصویب صورت های مالی سال ۹۸ منوط به اجرای ۵ تکلیف موافقت کرد.
گزارش بانک جهانی از رتبه ایران در شاخص توسعه انسانی
نماد برتر- سنگاپور بهترین کشور از نظر توسعه انسانی معرفی شد.
مجوز افزایش سرمایه ۶۷ درصدی "سپ" صادر شد
نماد برتر- پرداخت الکترونیک سامان کیش مجوز افزایش سرمایه ۶۷ درصدی را از سازمان بورس گرفت و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شد.
کنترل پایدار تورم بدون کنترل نیروهای درون‌زای خلق نقدینگی ناممکن است
نماد برتر- اقتصاد ایران در یک دو راهی قرار گرفته که از آن با ورود به تورم‌های شدید و خارج از کنترل یا تحمل تورم‌های بالا اما تحت کنترل، برای یک دوره گذار نام میبرند.