08:37 | شنبه 10 آبان 1399
Research Analysis Debriefing Day
رشد ۲۸ درصدی فروش ایران خودرو در ۷ ماه سال / رد شائبه احتکار
نماد برتر- قائم مقام اجرایی مدیرعامل ایران خودرو از تولید ۲۸۵ هزار دستگاه با رشد ۲۸ درصدی فروش و کاهش ۸۳ درصدی تعهدات معوق طی ۷ ماه گذشته خبر داد و شائبه احتکار خودرو را رد کرد.
بازار ارز، سکه و خودرو از ارکان سرمایه‌ای اقتصاد نیست / باید نقدینگی به سمت بازار سرمایه هدایت شود
نماد برتر- کاهش جذابیت بازارهای موازی، رفع خلاء های قانونی، حمایت از بنگاه‌های اقتصادی پذیرفته شده در بورس از جمله اقدامات موردنیاز برای رونق، توسعه بازار سرمایه و جلب اعتماد سرمایه‌گذاران به این بازار است.
عوارض آزادراه تهران-شمال دوباره الکترونیکی می‌شود؟
نماد برتر- پس از بازگشت سیستم پرداخت عوارضی در آزادراه‌های تهران-شمال و همت از حالت الکترونیکی به دستی و با توجه به تاکیدات مسئولان بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که این دو آزادراه به زودی دوباره الکترونیکی می‌شوند و تا پایان امسال ۱۴ آزادراه در کشور به این سیستم مجهز خواهند شد.
خودروهای تک سرنشین فاقد ماسک جریمه نمی شوند / ۶ هزار جریمه کرونایی
نمادبرتر- رئیس پلیس تهران با اعلام اینکه فقط خودروی تک سرنشین فاقد ماسک را جریمه نمی‌کنیم از صدور ۶ هزار و ۲۲ برگ جریمه کرونایی خبر داد.
آمار تولید و فروش ۷ ماهه سایپا با درآمد ۶.۴ هزار میلیارد تومانی
نماد برتر- سایپا با ارائه آمار تولید و فروش مهر و ۷ ماهه سال مالی جاری از شناسایی درآمد ۶.۴ هزار میلیارد تومانی خبر داد.
مخالفت با تغییر قیمت‌گذاری خودرو / ضرر ۱۰ هزار میلیاردی یک شرکت در نیمه اول
نماد برتر- نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس ضمن مخالفت با خروج قیمت‌گذاری خودرو از شورای رقابت و ضرر ۱۰ هزار میلیاردی یک شرکت در نیمه اول سال ، مزایای عرضه خودرو در بورس کالا را اعلام کرد .
خروج موقت سایپا و ۶ شرکت و ادامه تعلیق پتروشیمی + محدودیت حجمی یک سهم
نماد برتر- نماد سایپا و ۶ شرکت بورسی و فرابورسی به دلیل اعلام رویدادی مهم بسته و در برابر ادامه تعلیق پتروشیمی گلستان ، برای معاملات امروز "بپیوند" محدودیت حجمی تعیین شد.
افزایش قیمت محصولات خودرو برای سه ماه پاییز قطعی شد
نماد برتر- با ارسال نامه رییس شورای رقابت به وزیر صنعت ، افزایش قیمت محصولات خودرو برای سه ماه پاییز قطعی و ایران خودرو و ساپیا و دیگر خودروسازان مجاز به اعلام نرخ های جدید شدند.
ایران خودرو تولید دو نوع هایما را متوقف کرد / معرفی محصولات جایگزین
نماد برتر- ایران خودرو با صدرور اطلاعیه ای از توقف تولید هایما S۷ و S۵ خبر داد و اعلام کرد این دو محصول به دنا پلاس و دنا پلاس توربو شارژ و پارس تیو 5 و پارس اتوماتیک تویو 5 تبدیل خواهند شد.
قیمت جدید ۵ محصول سایپا با افزایش حداکثر ۲۵ درصدی اعلام شد
نماد برتر- در پی صدور مجوز افزایش قیمت حداکثر ۲۵ درصدی محصولات خودرو در پاییز، قیمت جدید ۵ محصول سایپا از جمله تیبا هاچ‌بک و صندوق دار، ساینا EX و کوئیک معمولی اعلام شد.