07:54 | سه شنبه 21 مرداد 1399
Research Analysis Debriefing Day
نماد برتر- عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه واردات برخی از نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان و دامداران در اختیار شخص یا اشخاصی خاص است، گفت: دولت باید برای حذف دلالان واردات نهاده‌های دامی عزم جدی داشته باشد.
 نباید در مورد قیمت محصولات به صورت مقطعی وارد شد
نماد برتر- نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از عرضه ۵۰۰۰ تن مرغ از محل ذخایر به بازار را مقطعی و غیرکارشناسی عنوان کرد.
خرید تضمینی ضرر دامداران را جبران می‌کند؟
نماد برتر- مدیرکل پشتیبانی امور دام استان مرکزی گفت: ادعای دامداران بر این است که با قیمت فعلی فروش دام زنده متحمل ضرر می‌شوند، بر این اساس، طرح خرید تضمینی برای جبران ضرر دامداران مطرح شده است.
کشف ۲۵ تن سموم و کود کشاورزی قاچاق
نماد برتر- فرمانده انتظامی شرق استان تهران از کشف ۲۵ تن انواع سموم و کود کشاورزی قاچاق در شهرستان "پیشوا" خبر داد.
جنگل خواری یا وقف؛ سرنوشت جنگلهای ساری چه خواهد شد؟
نماد برتر- با انتشار خبر واگذاری ۵۶۰۰ هکتار از جنگل های ساری باعنوان وقف به یک شخص این سوال به ذهن متبادر می شود که سرنوشت این بخش از جنگل های هیرکانی چه خواهد شد و آیا این جنگل ها که جزو اراضی ملی به شمار می روند اسیر جنگل خواری شده اند یا پای وقف این اراضی در میان است؟
بهره برداری از طرح های ملی وزارت جهاد کشاورزی از فردا
نماد برتر- بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت جهاد کشاورزی در سراسر کشور فردا پنجشنبه با فرمان رئیس جمهوری از طریق ویدئوکنفرانس آغاز می‌شود.
احمدی: از واردات برنج جلوگیری کنید
نماد برتر- نماینده مردم رشت از وزیر جهاد کشاورزی خواست حال که فصل برداشت محصول برنج است برای حمایت از کشاورزان از واردات این محصول جلوگیری کند.
ارز مورد نیاز واردات نهاده‌های دامی و سموم کشاورزی را اختصاص نمی‌دهند
نماد برتر- نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: بر اساس گزارش های رسیده به کمیسیون نیازمند یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار ارز برای واردات نهاده های دامی بودیم که تنها یک سوم آن اختصاص داده شده است.
اختصاص یارانه به تولیدکنندگان مرغ، قیمت این کالا را کنترل می‌کند
نماد برتر- یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: ورود گوشت سفید با ارز آزاد و اختصاص یارانه به تولیدکننده‌ها یا مصرف‌کننده‌ها می‌تواند قیمت مرغ را کنترل کند.
درخواست وزارت جهاد کشاورزی از هیات دولت
نماد برتر- وزارت جهاد کشاورزی درخواست کرده تا بخشودگی اصل، سود و فرع تسهیلات پرداختی به خسارت دیدگان ناشی از سیل به مجتمع‌های پرورش میگوی گواتر (سایت جنوبی) در استان سیستان و بلوچستان در دستور کار هیات دولت قرار بگیرد.
پذیرش ایده‌های نوآورانه در زمینه تثبیت کود فسفاته در خاک
نماد برتر- طی فراخوانی از شرکت‌های خلاق و فناوران دعوت شده تا ایده‌های نوآورانه خود را در زمینه اصلاح کود فسفاته و ثتبیت آن در خاک ارائه دهند.
جدیدترین اخبار