05:06 | چهارشنبه 5 آذر 1399
Research Analysis Debriefing Day
بنیان‌گذار تسلا با افزایش قیمت سهام جانشین بیل گیتس در باشگاه ثروتمندترین ها شد
نماد برتر- بنیان‌گذار شرکت خودروسازی تسلا در پی رشد ۵۰۰ میلیارد دلاری قیمت سهام و افزایش ۷.۲میلیارد دلاری دارایی به رتبه دومین ثروتمند جهان صعود کرد و جانشین بیل گیتس شد.
دست‌ روی‌ دست گذاشتن، تحریم‌ها را موثر می‌کند
نماد برتر- رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در جلسۀ شورای هماهنگی اقتصادی گفت: دست‌ روی‌ دست گذاشتن، تحریم‌ها را موثر می‌کند.
صادر نشدن بلیت برای ۷۰۰ بیمار کرونایی
نماد برتر- معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از صادر نشدن بلیت برای ۷۰۰ بیمار کرونایی در حوزه هوایی، ریلی و جاده‌ای خبر داد و گفت: دیگر پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده مانند ضدعفونی کردن، رعایت فاصله اجتماعی و... به صورت روزانه اجرا می‌شود.
آیا به حوادث رانندگی در ساعت منع تردد خسارت پرداخت می شود؟
نماد برتر- در حالی انتشار برخی شایعات از ممنوعیت پرداخت خسارت بیمه به حوادث ناشی از تردد از ساعت ۹ شب تا چهار صبح در محدودیت‌های فعلی حکایت دارد که بیمه مرکزی ضمن تکذیب آن تاکید کرد در صورت بروز خسارت در ساعات منع تردد طرفین می‌توانند به روال سابق نسبت به اعلام و دریافت خسارت از شرکت بیمه اعلام کنند.
واردات کالای ممنوعه در سکوت!
نماد برتر- ماجرای واردات ده ها میلیون دلاری لوازم خانگی "بوش" در زمان ممنوعیت و پیشبرد فرایند آن از ثبت سفارش تا واردات، اظهار کالا و تا پای ترخیص رفتن آن در حالی صورت گرفته که هنوز هیچ یک از دستگاه‌های مربوطه از وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گرفته تا بانک مرکزی و گمرک مسئولیتی در این رابطه نپذیرفته‌اند. در این ابهام و فضای غیرشفاف این شائبه ایجاد می‌شود که آیا باز هم نمونه‌های دیگری مانند این پرونده وجود دارد؟
انتقاد همتی از روحانی درباره ترخیص کالا‌های رسوبی از گمرک / دلایل مخالفت
نماد برتر- رئیس کل بانک مرکزی در نامه‌ای به رئیس جمهور با انتقاد از مصوبه اخیر درباره ترخیص کالا‌های رسوبی از گمرک و تصمیم گیری بدون حضور نماینده بانک مرکزی این مصوبه را غیرعملیاتی، خلاف قوانین دانست.
شرکت های ریلی برای تهیه فولاد از بورس کالا مستثنی می شوند
نماد برتر- مدیرعامل شرکت راه‌آهن گفت: با پیگیری‌ها‌یی مقرر شد شرکت های ریلی برای تهیه فولاد از بورس کالا مستثنی شوند و وزارت صنعت درحال عملیاتی کردن این موضوع است.
جلسه دولت با انجمن فولاد، بورس کالا و ... برای اصلاحات شیوه نامه جدید
نماد برتر- معاون اقتصادی رئیس جمهور درپی اعتراضات به ایرادات شیوه نامه تنظیم بازار فولاد، ترتیب جلسه با حضور همه ذینفعان از جمله انجمن فولاد، اتاق بازرگانی، بورس کالا و ... داد .
جایزه یک میلیون دلاری اسنپ برای استفاده از سرویس جدید
نماد برتر- شرکت اسنپ قابلیتی به نام "اسپات لایت" را عرضه کرد که به کاربرانش امکان می دهد ویدیوهای کوتاه را در برنامه اسنپ چت به اشتراک بگذارند.
چگونه با ۳۵ میلیون تومان وام ۲۴۰ میلیونی بگیریم؟
نماد برتر- قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن به طور متوسط در هفته های گذشته کاهشی بوده و در آبان ماه سال جاری به ۷۳ هزار تومان رسیده است. بر این اساس، زوجین تهرانی برای تهیه وام ۲۴۰ میلیونی مسکن و جعاله باید حدود ۳۵ میلیون تومان بپردازند.