07:17 | دوشنبه 16 تير 1399
Research Analysis Debriefing Day
نماد برتر - عملکرد «بانک صادرات» در سال 98 موجب شد تا مجددا پس از 4 سال رنگ سود را در صورت های مالی خود ببیند.
جزئیات بیمه و دیه حادثه‌ دیدگان کلینیک سینا
نماد برتر- آن طور که مسئولان بیمه مرکزی اعلام کردند تا کنون گزارش نهایی خسارت حادثه کلینیک سینا مشخص نشده، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که پوشش بیمه ای افراد محدود بوده است، از سوی دیگر در صورتی که در این اتفاق افرادی مسئول شناخته شوند براساس قانون ملزم به پرداخت دیه فوت شدگان و مصدومان حادثه خواهند بود.
بخشودگی جرایم بدهکاران بانکی تمدید شد
نماد برتر- بانک مسکن زمان اجرای بخشودگی جرایم بانکی مشتریان را تمدید کرد.
هر متر خانه ۴۲ درصد گران شد
نماد برتر- بانک مرکزی اعلام کرده که در خردادماه امسال هر متر خانه در تهران نسبت به همین ماه در سال گذشته تا بیش از ۴۲ درصد گران شده است.
کاهش زیان در بانک صادرات
نماد برتر - عملکرد «بانک صادرات» در سال 98 موجب شد تا مجددا پس از 4 سال رنگ سود را در صورت های مالی خود ببیند.
اقتصاد نوین سودده شد
نماد برتر - «بانک اقتصاد نوین» هر چند هنوز در تراز منفی به سر می برد اما؛ در سال 98 مجددا به دایره سبز سوددهی بازگشت.
زیان پشت زیان در بانک شهر
نماد برتر - چهارمین سال پیاپی است که عملکرد «بانک شهر» با زیان خالص دنبال می شود و سال به سال بر حجم زیان انباشته افزوده می شود.
سود ناچیز در حساب تجارتی‌ها
نماد برتر - در حالی که 3 سال اخیر «بانک تجارت» با ثبت زیان سنگین سپری شده بود اما؛ در سال 98 مجددا به دایره سوددهی بازگشت.
دمای سود "وبملت" 80 درصد پایین آمد
نماد برتر- در حالی که «بانک ملت» در زمره بانک های سودآور کشور به شمار می رود اما؛ در سال 98 عملکرد این بانک به سبب افزایش هزینه ها بر مدار نزول چرخید.
تراز تجاری در سال ۹۸ منفی اعلام شد
نماد برتر- طبق اطلاعات منتشر شده از سوی بانک مرکزی درباره وضعیت واردات و صادرات در سال گذشته، از آنجا که ارزش پولی واردات با ۴۳۷۳۵ میلیون دلار از صادرات معادل ۲۳۶۵ میلیون دلار بیشتر بوده، تراز تجاری در سال گذشته منفی شده و ماه‌های فروردین و اردیبشهت به ترتیب دارای کمترین واردات و بیشترین میزان صادرات بوده‌اند.
دور نظام بانکی را خط بکشید!
نماد برتر- یک کارشناس اقتصادی نرخ اعلام شده برای تحقق تورم ۲۲ درصدی را منطقی دانست و گفت: رسیدن به تورم ۲۲ درصدی به ملزوماتی نیاز دارد که اولین الزام آن این است که دولت برای تامین کسری بودجه دور نظام بانکی را خط بکشد و دوم اینکه هزینه‌های کاهش تورم که شامل افت تولید است را بپذیرد. البته از آنجاکه بانک مرکزی قصد ندارد تورم را به میزان زیادی کاهش دهد، تاثیرات منفی کاهش تورم بر تولید هم کمتر خواهد بود.
جدیدترین اخبار