08:10 | شنبه 10 آبان 1399
Research Analysis Debriefing Day

آرشیو

از تاریخ: تا تاریخ:
زلزله امروز کرمان، یزد را هم لرزاند
پایگاه خبری راد: به دنبال زلزله ۶.۲ ریشتری دقایقی پیش در حوالی هجدک استان کرمان، در برخی مناطق استان یزد احساس شد.
افزایش ۲۱ درصدی واردات موز در ۸ ماهه امسال
پایگاه خبری راد: بررسی آمار هشت ماهه گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد که متوسط قیمت هر کیلوگرم موز وارداتی برابر ۳۰۰۰ تومان است.
قابلیت جدید گوگل مپ برای اتوبوس و متروسواران
پایگاه خبری راد: گوگل به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد قابلیت جدیدی را به سرویس گوگل مپ بیفزاید که به کاربرانی که از مترو یا اتوبوس استفاده می کنند، رسیدن به مقصد را اعلام کند.
بودجه کمتر از 500 میلیونی برای گازرسانی به روستاها کافیست؟
پایگاه خبری راد: پروژه گازرسانی به روستاها درحالی در سال 1399 پایان خواهد یافت که طبق برآورد صورت گرفته در لایحه بودجه سال 1397، 271 میلیارد تومان برای این کار تخصیص داده شده و درحالی که قرار است تعداد خانوار روستایی بهره‌مند از گاز تا پایان سال جاری به 77 درصد برسد، بودجه در نظر گرفته شده برای گازرسانی به روستاها تا آذر سال آینده (زمان تقدیم لایحه بودجه سال 1398) 500 میلیون تومان است.
چلوکباب باکیفیت پرسی چند؟
پایگاه خبری راد: رئیس اتحادیه چلوکباب و چلوخورش تاکید کرد قیمت حداقلی یک پرس چلوکباب با کیفیت مناسب حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان خواهد بود.
حل معضل بیکاری با افزایش قدرت خرید مردم
پایگاه خبری راد: به اعتقاد عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار، راه حل معضل بیکاری در مقابله با واردات قاچاق، بالا بردن توان خرید مردم، گسترش فرهنگ خرید و مصرف کالای ایرانی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی است.
در بدو ورود گوشی‌تان را رجیستر کنید
پایگاه خبری راد: با آغاز فاز اجرایی رجیستری گوشی‌های همراه، یکی از دغدغه‌های موجود مربوط به مسافران است که در حال حاضر با اعمال سیاست برای برند اپل، ممکن است با آیفون وارد کشور شده و گوشی‌شان با گذشت یک ماه، در شبکه اپراتورهای کشور قابل استفاده نباشد.
استاندار: متعهد شده‌ایم هدررفت آب در خوزستان را سالانه 5 درصد کاهش دهیم
پایگاه خبری راد: استاندار خوزستان گفت: خوزستان متعهد شده است سالانه ۳۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی به اصلاح شبکه‌های آب تخصیص و هدررفت آب در استان را به میزان پنج درصد در سال کاهش دهد.
 مین‌زدایی از یک‌هزار هکتار اراضی کشاورزی شلمچه
پایگاه خبری راد: وزیر جهاد کشاورزی گفت: یک‌هزار هکتار از اراضی‌ای که در شلمچه در زمان جنگ به میدان مین تبدیل شده بود، پس از تسطیح در طرح ۵۵۰ هزار هکتاری، آماده کشت شده و امروز با حضور معاون اول رییس جمهور به بهره‌برداری رسید.
محدودیت‌های منابع دولت جدی است
پایگاه خبری راد: معاون اول رییس جمهور با اشاره به این‌که محدودیت‌های منابع دولت جدی است، گفت: حتما مردم کشور از گرانی اذیت می‌شوند و به دلیل کم شدن قدرت خرید، رفاه آنها آسیب دیده است. همچنین وضع بیکاری یکی از مشکلاتی است که تعداد زیادی از جمعیت کشور را آزار می‌دهد و این مساله مختص یک استان نیست.