06:01 | دوشنبه 16 تير 1399
Research Analysis Debriefing Day
از تاریخ: تا تاریخ:
بحران صنعت دو تریلیون دلاری پالایش نفت
نماد برتر- نفت خام مهمترین کالای جهان است اما بدون پالایشگاهی که آن را به محصولات مورد نیاز مردم مانند بنزین، دیزل، سوخت جت و پتروشیمی برای تولید پلاستیک تبدیل کند، ارزشی ندارد و اکنون این صنعت در بحرانی گرفتار شده که در هیاهوی صعود قیمت نفت گم شده است.
رتبه ایران در میان مهمترین مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نفت جهان
نماد برتر- نفت یک سوم از مصرف انرژی جهان را تشکیل می دهد که بزرگترین سهم در میان منابع انرژی مورد استفاده است.
فروش ۱۰ میلیون بشکه نفت آرامکو در مالزی
نماد برتر- شرکت بازرگانی آرامکو نزدیک به ۱۰ میلیون بشکه نفت خامی که از زمان تعطیلی پالایشگاه مشترک آرامکو و پتروناس بر اثر آتش سوزی، در مالزی نگه داشته بود را به فروش رساند.
بازنشستگی ۱۰۰ نیروگاه زغال سوز فرسوده در ژاپن
نماد برتر- ژاپن به دنبال تعطیلی حداکثر ۱۰۰ نیروگاه زغال سوز قدیمی تا حدود سال ۲۰۳۰ است.
ساخت الکترودهای تزریق جریان با کمک فناوری نانو
نماد برتر- محققان دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با افزودن نانو کربن فعال به الکترودهای حاوی پوشش اکسیدهای کاتالیستی کارایی الکتروشیمیایی و طول عمرشان را به میزان قابل توجهی افزایش دادند و جایگزین مناسبی برای آندهای اکسیدی مورد استفاده در تولید کلر جهت تصفیه آب ارائه کردند.‌
کلاهبرداری‌ در پوشش فروش اینترنتی
نماد برتر- با افزایش خریدهای اینترنتی، کلاهبرداری‌های اینترنتی هم افزایش یافته و این موضوع اهمیت رعایت نکات امنیتی را آشکار می‌کند تا کاربران هنگام انجام خریدهای آنلاین متضرر نشوند.
جزئیات بیمه و دیه حادثه‌ دیدگان کلینیک سینا
نماد برتر- آن طور که مسئولان بیمه مرکزی اعلام کردند تا کنون گزارش نهایی خسارت حادثه کلینیک سینا مشخص نشده، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که پوشش بیمه ای افراد محدود بوده است، از سوی دیگر در صورتی که در این اتفاق افرادی مسئول شناخته شوند براساس قانون ملزم به پرداخت دیه فوت شدگان و مصدومان حادثه خواهند بود.
تحریم فیسبوک توسط بانک‌های کانادایی
نماد برتر- گروهی از بانک‌های بزرگ کانادایی همکاری تبلیغاتی با فیس بوک را لغو کردند.
کانی‌های غیرفلزی، دارای بیشترین سهم از واحدهای فعال صنعتی
نماد برتر- جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که تا پایان سال گذشته مجموعا ۷۲ هزار و ۲۵۱ واحد فعال با اشتغال دو میلیون و ۴۲۹ هزار و ۸۱۶ نفر در گروه‌های مختلف صنعتی و معدنی در کشور فعالیت می‌کنند که بیشترین تعداد این واحدها در گروه محصولات کانی‌های غیرفلزی فعالیت می‌کنند ...
انتقاد از درج قیمت در آگهی‌های اجاره مسکن
نماد برتر- با وجود آن‌که از ۲۱ اردیبهشت امسال به دنبال رشد قیمت‌های پیشنهادی در بازار ملک، سایت‌های اینترنتی از درج قیمت مسکن منع شده‌اند نرخ‌های اجاره قابل مشاهده است که انتقاد نمایندگان مجلس را در پی داشته است.
صفحه قبل123456789...29662967صفحه بعد